Місто ДОКУЧА Є ВС Ь К


Місто на Україні, Донецька область, в 14 км від залізничної станції Оленівка. Місто назване на честь Василя Васильовича Докучаєва, відомого геолога та грунтознавця, засновника російської школи грунтознавства. До 1954 року носив назву селище Оленівські Кар'єри.

Заснований в 1898 р. як шахтарське селище Оленівські Кар'єри у зв'язку з видобутком вапняку і доломіту для Петровського (Єнакіївського) металургійного заводу. Знаходиться в 14 км від залізничної станції Оленівка, що визначило його перша назва. Перетворений в місто в 1954 р., назва Докучаєвськ отримав на честь російського натураліста В.В.Докучаєва. Займає територію 7,8 кв. км, з них 93% під забудовою. На одного жителя припадає 36 кв. м зелених насаджень. Середня температура січня -6,6 ° С, липня +21,9 ° С. За рік випадає 541 мм опадів.

Населен ня 24,6 т и с. ч о л.

Кількісний склад постійно змінюється з різкою тенденцією до скорочення чисельності населення.

Народжуваність - 8,4 на 1000 чоловік, смертність - 18,2, природний спад - 9,8, сальдо міграції позитивне (+4,0 на 1000 чоловік).

Докучаєвськи а міська рада - одна з адміністративно-територіальних одиниць у складі Донецької області. dokuchaevsk-rada.gov.ua


Состав:


Докучаєвськ а міська рада - 24600 чол.

• місто Докучаєвськ - 23 718чел.

• селище Ясне - 882 чол.

Всього 1 місто (1 міськрада), 1 селище.

 

Паспорт территории

 

Програмні комітети практичних територіальних співтовариств:

Е кономика


Найбільший в Європі Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат (у тому числі 4 кар'єра, 3 дробильно-збагачувальні фабрики, 1 цех випалу доломіту) виробництво будматеріалів (завод залізобетонних виробів), автотранспортні підприємства, налагоджується виробництво мінеральної вати. Є також зоопарк з атракціонами. Колишні колгосп імені Калініна, радгосп «Докучаєвський».

Викиди шкідливих речовин в 2003 році в атмосферне повітря від джерел забруднення міста - 8,3 тис. тонн. Коефіцієнт безробіття - 4,6%. У структурі зайнятості молодь віком 15-28 років склала 28%, а пенсіонери 25,5%. Серед працюючих пенсіонерів-пенсіонери за віком становлять 37%, а решта пенсіонери з пільг-29% та інваліди 14%, У тому числі у добувній промисловості пенсіонерів 26,3%, у будівництві -23,1%, обробній промисловості -16%. У наявності старіння кадрів робітничих професій. Середньомісячна зарплата у 2009 році - 2563 гривень. (Збільшення за рахунок основних робітників і адмінперсоналу ДФДК, Норд-пласта, Данко-ізол)

Фактичн ий середній дохід на одного жителя-1000грн.

Сфера послуг в місті розвинена дуже слабо. На території міста розташовано 135 приватних продуктових магазинів

 

Освіта

 

9 дошкільних закладів, 8 шкіл (5 000 учнів, 260 педагогів), 2 технікуми, музична школа

 

Охорона здоров'я

Лікарня (160 ліжок, 62 лікарів, 161 медпрацівників).

Основні захворювання, що є причиною смертності населення:

• церебральний атеросклероз;

• ішемічна хвороба серця;

• гіпертонія;

• туберкульоз.

На території міста знаходиться лікувально-оздоровчий санаторій-профілакторій ДФДК, на території п.Южний функціонує дитячий лікувально-профілактичний санаторій для ослаблених дітей Донецької області.

 

Дозвілля

 

Палац культури, стадіон, 8 бібліотек, парк і зоокуточок підтримуються ДФДК

Визначною пам'яткою Докучаєвська є геологічний пам'ятник природи місцевого значення - печери в Докучаєвську.

У місті розташований зоопарк

Ключові проблеми (на думку жителів):

-безробіття (очікується масове скорочення на ДФДК .1000 чол із3288 чол.)

-небажання навчатися і бути конкурентно спроможними на ринку праці

-правова безграмотність

-низький рівень культури

-пасивність населення, байдужість до власного здоров'я

-погане водопостачання (як якість води так і стан водопроводів, а так само їх відсутність на околицях міста) -неякісні комунальні послуги (опалення і стан будинків.)

-Негативні звички (особливо підлітковий алкоголізм і наркоманія)

-нерозвинена сфера побутових послуг (ЖКП, пральні, хімчистки, доглядальниці, няні і пр.)

-пасивне ставлення до старості.

 

При бесідах з членами ПТС ми бачили, що прості люди не вірять, що їх голос для когось важливий, дивуються з того, що вони самі можуть створити свою організацію, «мають право» на участь у місцевому самоврядуванні.
 

Вони стикаються з наступними труднощами:


• немає навичок самовираження, вислуховування інших, вирішення конфліктів, досягнення консенсусу

• важко взяти на себе відповідальність

• відсутність наполегливості і часу

• невпевненість у ролі громадянського суспільства.

• після тривалого періоду залежності, люди досі відчувають страх перед владою.

Депутати і особливо місцеві чиновники відчувають ті ж труднощі, що і місцеві жителі, але, як офіційні особи, вони мають власні специфічні труднощі:

• Вони впевнені у своїй власної ролі. Лише деякі з них починають розуміти, що це саме вони повинні забезпечувати громадські послуги для всіх, а не «виступати в ролі влади»

Вони не довіряють громадським ініціативам. Вони не знають, як сприймати ці ініціативи і як співпрацювати з організаціями жителів

Відзначені вище типові проблеми і жителів, і представників влади, і чиновників у м. Докучаєвськ призводять до надзвичайно повільного формування нормальних партнерських відносин між жителями (і створюваними ними організаціями) і особами, які приймають рішення.

 
© 2015 ARD. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна . Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL .
очень сильно понравилась необычная юбка на этом сайте, хочу ее купить, у них и доставка бесплатная . Приобрести ювелирные украшения по низким ценам можно через наш онлайн аукцион украшений.