Місто Донецьк

Освоєння земель в районі Донецька було розпочато запорозькими, а також донськими козаками в XVII столітті. У 1869 році валлійцем Джоном Юзом починається будівництво металургійного заводу з робочим селищем Юзівка??. Дату споруди селища прийнято вважати часом заснування міста Донецька. У 1917 році селище Юзівка ??отримало статус міста. У 1932 році місто стало центром Донецької області. У 1970 році ЮНЕСКО визнало Донецьк найкращим промисловим містом світу. У квітні 1978 року населення Донецька перевищило мільйон жителів, проте в 2006 році, внаслідок демографічної кризи, дещо скоротилося. Перші вулиці називалися лініями, головна вулиця міста вул. Артема в 1880-х роках була єдиною в місті.

Практичні територіальні співтовариства:

Географічне положення

Географ і ч ні координат и Донецька — 48° північної широт и и 37° 48? східної до в гот и .

Загальна площа Донецька - 996 км ?.

Протяжність міста з півночі на південь - 38 км.

Протяжність зі сходу на захід - 55 км.

Донецьк розташований у степовій зоні, у верхів'ях річки Кальміус і оточений невеликими лісами, пагорбами, ріками та озерами.

Вулиці, бульвари, площі

Загальна протяжність вулиць - 2 500 км. Кількість вулиць, бульварів, проспектів - 2 200. Головна вулиця - Артема. Найдовший - Кірова (19,6 км). Кількість площ - 21. Головна площа - Леніна.

Населен ня

• За підрахунками в Донецькій області, в місті Донецьку загальна кількість населення в 2009 році, зареєстровані мешканці та незареєстровані жителі, становить 1155226.

Наука

У Донецьку знаходиться Донецький Науковий центр НАН України, що складається з 6 інститутів, а також ряд інших науково-дослідних і проектних інститутів.

Промис ловість

Донецьк займає 2-е місце в області за обсягами промислового виробництва (після Маріуполя) і 1-е місце за темпами зростання. На території міста розташована одна з найбільший на Україні за обсягами інвестицій вільних економічних зон («СЕЗ») «Донецьк». Разом з містом Макіївка - був найбільшим на Україні промисловим вузлом. Характерною рисою господарського комплексу Донецька є багатогалузева спеціалізація промисловості, що поєднується з розвиненим транспортним і фінансовим господарством міста.

У промисловості представлені практично всі галузі народного господарства, проте, питома вага металургії (як чорною, так і кольоровою), вугільної, хімічної (у тому числі коксохімічної) промисловості і важкого машинобудування найбільш високий. Поряд з традиційними галузями важкої промисловості в останні роки розвиваються також легка, харчова, деревообробна промисловість, машинобудування.

Економічний потенціал міста представляють 193 промислових підприємства, 357 підприємств здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, 383 будівельні організації, 1550 об'єктів побутового обслуговування, більше 13 тисяч підприємств малого та середнього бізнесу. На промислових підприємствах міста зайнято більше 119 тисяч чоловік. Загальний обсяг реалізованої промислової продукції в 2009 рік - 26,6 млрд грн.

У структурі реалізованої промислової продукції найбільшу питому вагу мають підприємства з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води (31,9%), підприємства металургії (23,1%), харчової промисловості (16,2%), вугільної промисловості (10,5 %) і машинобудування (8,7%). На дані види економічної діяльності в сукупності припадає 90,4% обсягів реалізації промислового виробництва міста.

 

 

 

Спорт

Донецьк є великим спортивним центром. У ньому проходили чемпіонати СРСР з тенісу, легкої атлетики, боксу. Також в Донецьку проводилися великі міжнародні змагання: матчеві зустрічі Кубка Девіса, Ліги Чемпіонів УЄФА. У вересні 2008 року в Кіровському районі міста відкрився Льодовий Палац Спорту.

Щорічно, на початку квітня, проходить міжнародна велогонка Гран-прі Донецька.

Щорічно в Д С «Дружба» проводяться міжнародні змагання зі стрибків з жердиною «Зірки Жердини», в яких неодноразово встановлювалися світові рекорди. З 18 по 20 червня 2010 року в Донецьку вперше пройшов Чемпіонат Європи серед юніорів та майстрів з бодібілдингу, фітнесу та бодіфітнесу. На чемпіонат до Донецька прибуло понад 100 спортсменів (юніори (вік від 16 до 21 року) і майстра (чоловіки від 40 до 67 років і жінки від 37 років) з 20 країн Європи. На кортах Донецька проводяться міжнародні тенісні турніри під егідою ATP. У місті проходять етапи Кубка Світу з конкуру Донбас-Тур.

Восени в Донецьку проходить етап Кубка Європи зі стендової стрільби. У Прем'єр-Лізі України грають ФК Металург Донецьк та ФК Шахтар, ФК Металург - триразовий бронзовий призер та посів четверте місце в сезоні 2008-2009, і представляв Україну в Лізі Європи в сезоні 2009-2010. Влітку 2009 року Донецьк і Маріуполь брали ЧЄ з футболу серед юнаків. Переможцями стали українські футболісти.

Футбольний клуб міста, донецький «Шахтар», з 1936 р. бере участь у чемпіонатах України та СРСР, стає володарем Кубка СРСР, а в 2009 році домагається свого найвищого досягнення, завоювавши Кубок УЄФА (розіграш якого під цією назвою проводився в останній раз), здолавши у фіналі бременський «Вердер» з рахунком 2:1.

29 серпня 2009 відбулося відкриття першого у Східній Європі стадіону, спроектованого і побудованого відповідно до 5-зіркового акредитацією УЄФА Донбас Арени. Загальна вартість проекту разом з парком, який розташувався навколо арени, становить 400 мільйонів доларів. БК «Донецьк» - баскетбольний клуб міста. У сезоні 2008-2009 зайняв друге місце в чемпіонаті. У новому баскетбольному році БК «Донецьк» представлятиме команду одночасно в 4 турнірах. B Україні донецькі «Тигри» битимуться в Суперлізі, а також у Кубку України. На європейській арені донецький клуб буде представляти країну у Кубку Європи (Eurocup), а також Єдиній Лізі ВТБ.

У Донецьку, на рингу «Sportmax», проходять змагання з боїв без правил Ліги змішаних єдиноборств Mix-Fight «M-1 Ukraine».

24 травня 2008 у Палаці спорту «Дружба» міста Донецька, вперше на Україні, відбувся Чемпіонат Європи з карате Кіокушинкай. Організаторами чемпіонату виступили Українська Асоціація карате Кіокушинкайкан і Донецька міська федерація карате Кіокушинкайкан. Щорічно, проводиться серія турнірів з боїв без правил «Лицарі Донбасу».

У Донецьку на стадіоні РСК «Олімпійський» з 22 по 25 вересня відбудеться XV чемпіонат Європи з легкої атлетики серед поліцейських. Першість проходитиме за правилами Міжнародної федерації легкоатлетичних асоціацій (IAAF) та Європейського спортивного союзу поліцейських (USPE). Чемпіонати Європи з легкої атлетики серед поліцейських відбуваються один раз на чотири роки. Рішення про проведення на Україні першості-2010 Конгрес USPE прийняв у 2006 році в Будапешті (Угорщина). Другий рік поспіль Україна прийме юніорський ЧС (U18) з хокею в дивізіоні II (третій за силою) - рішення конгресу ІІХФ. У голосуванні Україна випередила Китай - 13:10. Цього року турнір проходив у Броварах, в наступному змаганн і з 27 березня по 2 квітня візьме Донецьк.

Культура та мистетство

У Донецьку перебувають 254 офіційно зареєстрованих пам'ятки культурної спадщини. У місті розташовані 11 кінотеатрів, 53 Палацу культури та клубу, 140 музеїв і музейних кімнат, 368 бібліотек з фондом понад 15522662 книг, 16 початкових спеціалізованих навчальних закладів мистецтв. У 2009 році Донецьк повернув собі статус міста, в якому на кожного жителя припадає по троянді. У місті висаджено 1014000 троянд. 30 серпня 2008 в центрі міста Донецька у сквері «Сокіл» відкрився цифровий «Планетарій». У парку ім. Щербакова відкрито аквапарк «Royal Marine».


• Донецька обласна філармонія імені С. С. Прокоф'єва

• Донецький державний цирк «Космос»

• Донецький планетарій

• Клуб любителів фантастики «Мандрівник»

• Фестиваль-лабораторія «Арт-Альтернатива»

• Фестиваль «Бельканто»

• Фестиваль «Золотий Скіф»

• Фестиваль «Пані Україна»

• Фестиваль «Підводні фантазії»

• Фестиваль «Прокоф'євська весна»

• Фестиваль «ДоДж»

• Фестиваль «Зірки світового балету»
 

Б і бл і отеки
• Донецька бібліотека Державної консерваторії імені С. С. Прокоф'єва

• Донецька грецька бібліотека

• Донецька обласна бібліотека для юнацтва

• Донецька обласна дитяча бібліотека імені С. М. Кірова

• Донецька обласна єврейська бібліотека

• Донецька державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Н. К. Крупської

• Донецька обласна науково-медична бібліотека

Музеї та експозиції

У Донецьку знаходиться 140 музеїв і музейних кімнат. Серед них два великих державних обласних музею: Донецький обласний художній музей і Донецький обласний краєзнавчий музей.

Крім державних музеїв, є музеї створені підприємствами і організаціями міста. Серед них: Музей історії та розвитку Донецької залізниці, створений Донецькою залізницею; Музей зв'язку, створений центром технічної експлуатації місцевого телефонного зв'язку ВАТ «Укртелеком»; Музей єврейської спадщини Донбасу, створений Донецьким єврейським общинним центром; Музей історії ДМЗ, створений Донецьким металургійним заводом та інші. Силами ентузіастів створюються народні музеї. Серед них «Донбас нескорений». У школах створюються музейні кімнати. Музей донецької школи № 93 імені Героя Радянського Союзу М. Жердєва вважається зразковим.

 

Палаци культур и

• Городской Дворец культуры (бывший ДК имени Октябрьской революции)
• Дворец культуры «Донбасс» (бывший ДК шахты «Заперевальная»)
• Дворец культуры ОАО «Донецкгормаш» (бывший ДК имени XXI съезда КПСС)
• Дворец культуры завода химреактивов

• Дворец культуры имени А. М. Горького шахтоуправления «Красная Звезда»
• Дворец культуры имени А. М. Горького шахты имени А. Ф. Засядько
• Дворец культуры имени А. С. Пушкина
• Дворец культуры имени В. В. Куйбышева
• Дворец культуры имени Г. И. Петровского
• Дворец культуры имени Е. Т. Абакумова
• Дворец культуры имени И. Я. Франко
• Дворец культуры имени М. И. Калинина (реорганизован в Торгово-промышленную палату г. Донецка)
• Дворец культуры имени Н. А. Островского (бывший ДК имени Н. А. Островского шахты «Кировская»)
• Дворец культуры имени Т. Г. Шевченко
• Дворец культуры имени 20 лет Победы
• Дворец культуры металлургов (ранее — имени В. И. Ленина металлургического завода)
• Дворец культуры шахты «Лидиевка»
• Дворец культуры шахты «Октябрьская»
• Дворец культуры «Юб
илейный»
• Дворец культуры (домостроительного комбината, Будённовский район Донецка)
• Дворец культуры имени Ильича
• Дворец культуры шахты «Трудовская»
• Областной дворец детей и юношества
• Городской дворец детского и юношеского творчества
• Дворец молодёжи «Юность»
• Дом культуры «Родина»
• Городской дом творчества
• Городской дом учителей
• Дом культуры имени С. М. Кирова

Кинотеатры

• Мультиплекс «Донецк-Сити»
• Мультиплекс «Золотое кольцо»
• Театр кино имени Т. Г. Шевченко
• Кинодворец «Звездочка»
• Кинотеатр «Берёзка»
• Кинотеатр «Донбасс»
• Кинотеатр «Горняк»
• Кинотеатр «Первомайский»
• Кинотеатр «Свет» — прекратил свое существование. В его здании магазин хоз. товаров.
• Кинотеатр «Сталь» — прекратил свое существование. На его месте построен библейский институт «Слово Жизни».
• Кинотеатр «Кино-Культ»
• Кинотеатр «МИР»
Закрыты или работают частично кинотеатры: «Заря», «Аврора», «Спутник», «Строитель», «Планета», «Юность», «Комсомолец», «Хроника и Повторного фильма», «Мир», «Красная Шапочка», Киноконцертный комплекс (ККК) «Донецк», «Кристалл»; летние: «Кальмиус», «Зелёный».

Необхідну інформацію для підприємців про довідкових та фінансових службах, прийнятих регуляторних актах, конкурсах, тендерах, аукціонах та іншу корисну інформацію можна отримати на офіційному сайті Донецького міського голови: www.lukyanchenko.dn.ua

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

© 2015 ARD. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна . Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL .
в Киве психологический центр квалифицированная помощь