Красний Луч

 

дата утворення міста — 1895 г.

до 1920 г. — Криндачевка

Місто обласного значення в Луганській області України. Краснолуцькій міській раді підпорядковані 3 міста районного значення Вахрушево, Міусинськ, Петровське, 8 селищ міського типу, 5 сіл і 6 селищ.


 

 

Економіка

Видобуток кам'яного вугілля (антрациту) - ДП «Донбасантрацит», Шахти «Краснолуцька» (колишня 1717 біс), імені газети Звістки, «Княгинівська», «Краснокутська», «Новопавлівська», «Хрустальська» і "Міусинська"). Найбільший центр видобутку кам'яного вугілля в Луганській області. Машинобудівний, ливарно-механічний заводи. Виробництво будматеріалів, легка, харчова промисловість. Швейна фабрика. Завод «Красний Луч», що спеціалізується на випуску гідроакустичних і навігаційних систем для Військово-Морського флоту, в даний час не працює. Господарський суд Луганської області в серпні 2007 року схвалив план санації заводу. Передбачає виведення з підприємства протягом року основних ліквідних активів (близько 70% наявних).

 

 

 

 

Пам'ятники міста

У районі річки Міус розташований меморіальний комплекс «Міус-фронт». Під час Великої вітчизняної війни тут проходив однойменний оборонний рубіж. Деякі вулиці міста названі на честь Героїв Радянського Союзу, які загинули в боях за визволення Донбасу. Це: Вапно льотчиця-винищувач, «біла лілія Сталінграда» Лілія Литвяк, Погорєлов і др.

 


© 2015 ARD. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна . Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL .