Фінансова підтримка:

Історія успіху

Максим Перелигін

м.Жданівка 36 років, освіта вища, майстер художнього фото,підприємець

Коли почався проект АРР «Донбас», я був безробітним і перебував на обліку в Жданівському центрі зайнятості. Роботу для себе в місті я знайти не міг, вихід з положення був один: відкрити свою справу, стати приватним підприємцем. Чим саме займатися, що робити, з чого почати, я просто не уявляв. Ідей було багато, але як можна було знайти те, що «піде», буде затребуване, поняття не мав. І тут, як раз, мене запросили на тренінг, який проводило Агентство регіонального розвитку «Донбас» в Центрі зайнятості. Тренінг називався «Аналіз підприємницької ідеї». Червоною ниткою тренінгу була думка: незадоволені потреби жителів - джерело бізнес-ідей. З незадоволеними потребами визначилися, залишалося визначитися, що потрібно вміти, щоб ці потреби задовольняти.

Я за фахом гірничий інженер, але з шахтою не склалося. Мені завжди подобалося займатися фотографією, це було моє хобі. Можна було б здійснювати фото весіль, робити фотосесії на замовлення. Але цього було недостатньо для отримання постійного доходу. На одному з наступних тренінгів нас навчали складати бізнес-план, продумувати все до дрібниць. Подальшим кроком було отримання одноразової допомоги від Центру зайнятості для реалізації мого бізнес-плану. Я вирішив почати свою справу з надання фотопослуг населенню. Мене в цьому підтримала моя половинка і вірний друг - дружина Жанна.

Отримавши гроші, я придбав необхідне обладнання для друку фотографій, витратні матеріали, меблі. Також я орендував невелику площу в продуктовому магазині, де була добра «прохідність» народу і за рік «напрацював» свою клієнтуру. Далі - більше. У 2008 році ми купили квартиру на першому поверсі житлового будинку, стали робити ремонт. Більшу частину робіт зробили своїми руками удвох з батьком. Весь цей час я продовжував брати участь у тренінгах та інших навчальних заходах Агентства. Стала їх відвідувати і моя дружина. Тренінги давали їжу для розуму, змушували аналізувати, дивитися на звичні речі під іншим кутом, давали поштовх до розвитку. Прийшло розуміння, що потрібно бути корисними іншим людям, надавати допомогу нужденним. Ми брали участь у різних соціальних заходах, безкоштовно проводили фото та відеозйомку, тим самим роблячи собі рекламу в місті, надавали благодійну допомогу у проведенні міських заходів, допомагали морально і матеріально поряд з іншими підприємцями.

Наша діяльність була оцінена по достоїнству жителями міста, які проголосували за нас і допомогли нам здобути перемогу у Щорічному міському конкурсі «Визнання» в номінації «Сім'я року-2009» «за активну участь у житті міста, значний особистий внесок у його розвиток і як приклад духовності та сімейної злагоди». Після переходу в своє приміщення найважчим було залучити старих і нових клієнтів. Прийшла думка розширити спектр надаваних послуг за рахунок ксерокопіювання, тим більше, що в нашому районі міста цю послугу ніхто не чинив. Також з'явилася можливість розміщення супутніх товарів: фоторамок, фотоальбомів, фотопаперу, чорнила і тому подібного. Відкрили відділ з продажу та прокату весільних аксесуарів та нарядів.

Поступово ми розширили свій бізнес, створили робочі місця не тільки для себе, але і для двох працівниць, які допомагають нам у новостворених відділах дитячого та дорослого одягу, іграшок, сувенірів, канцтоварів. Ми впорядкували територію біля нашого салону, щоб і самим, і іншим було приємно. Розширенню кругозору та появі нових ідей сприяли також виїзні тренінги, навчальні поїздки до Польщі, знайомство з польськими підприємцями, громадськими організаціями, видами взаємодії між ними і державними органами. Справа почало приносити стабільний дохід, ми стали більш впевненими в собі і в завтрашньому дні. Досить міцне фінансове становище допомогло нам здійснити свою мрію.

Маючи своїх трьох дітей, ми з Жанною вирішили взяти в сім'ю дитину з дитячого будинку. Хотілося обігріти маленького знедоленого чоловічка. Так вийшло, що у вподобаної нам маленької дівчинки були ще дев'ятирічний братик і сестричка семи років. Ми не змогли розлучити цих дітей і створили прийомну сім'ю для всіх трьох. Тепер у нас з Жанною шестеро дітей! У 2012 році у Щорічному міському конкурсі «Визнання» наша сім'я знову була визнана «Сім'єю року». Я вважаю, в цьому теж є чимала заслуга АРР «Донбас», яке дало нам «путівку в життя». Завдяки тренінгам, ми з Жанною не тільки змогли почати і розширити свою справу, залучити клієнтів, але вони також навчили нас, як бути корисними спільноті, підштовхнули нас до змін соціального характеру.

 

Ірина Опіхайленко

с.Многополье 51 рік, освіта вища, голова Многопольскої сільської ради

На момент знайомства з Агентством регіонального розвитку «Донбас» і його діяльністю я займала пост голови Многопольскої сільської ради, була старостою голів Амвросіївського району. Я була цілком задоволена своїм життям. У мене була престижна робота, хороша зарплата. Тим не менш, я постійно відчувала, що мої можливості не повністю реалізовані, енергії хоч відбавляй, але куди її спрямувати, як використовувати, що міняти? Мені вже було 45. Це той вік, коли вважається, що зміни можуть бути тільки в гірший бік, але ... Можу сказати, що участь у тренінгах, що проводяться Агентством, в Школах соціальної економіки, в навчальних візитах стало поворотним моментом в моєму житті.

В одному з навчальних турів, організованих АРР, я дізналася про каліфорнійську вербу, про її здатність замінити кам'яне вугілля при опаленні будинків. Купила в Польщі і привезла 2000 її саджанців, висадила їх у себе на ділянці, тому що я розумію, що майбутнє за альтернативними джерелами енергії. Надалі планую розширити територію під вербою і придбати обладнання для її переробки в брикети. Отримані знання та навички дали мені поштовх до вагомих змін у моєму житті і, як наслідок, в житті Многопольскої громади. Я вчилася сама і знання передавала своїм землякам. Разом з ними ми розробили низку проектів, які були реалізовані з безпосередньою участю жителів сіл нашої сільради. Так, був реставрований Будинок культури в с. Многопілля і перетворений в Цивільний центр, в с. Грабський відремонтована школа, відновлена ??водопровідна лінія, яка забезпечує село водою. У Многопіллі, силами сільської молоді, відремонтовано колишню будівлю пошти, де тепер селяни мають можливість проводити свята, а молоді люди - дискотеки. Також жителі Мног опілля своїми силами відремонтували пам'ятник односельцям, загиблим під час Великої Вітчизняної війни. У 2011 році батьки школярів Многопольской школи не дали закрити школу. На свої кошти відремонтували будівлю, відновили опалення. Зростаюча активність громади не залишилася непоміченою. Обласною адміністрацією було виділено шкільний автобус.

На сьогоднішній день, у чотирьох селах: Грабське, Червоносільське, Многополілля і Володарському - зареєстровані практичні територіальні спільноти, а за ними потяглася і громада села Агрономічне. А це значить, зростає усвідомленість людей, з'являється бажання об'єднавшись, змінити своє життя на краще. Моя особиста діяльність була відзначена Кришталевої булавою, я була нагороджена орденом Святої Княгині Ольги, отримала звання «Патріот України». І я вважаю, що в цьому є заслуга не тільки моя, а й небайдужих до своєї малої батьківщини жителів Многопольскої сільської ради, і результат багаторічної і плідної роботи з Агентством регіонального розвитку «Донбас».

 

Микола Тимофєєв

с. Вовчанка 52 роки, освіта середня, шахтар, фермер

Я народився 13 червня 1960 року в с.Волчанка Донецької області. Все своє життя, за винятком служби в армії, прожив у рідному селі. Тут одружився, тут народилися і виросли мої діти. З 1986 року пішов працювати в Кураховську шахту, машиністом підземних установок, де і пропрацював до самої пенсії. Не дивлячись на те, що і батько мій і велика частина родичів працювали гірниками, більшу частину свого часу вони віддавали роботі на землі. Вирощували овочі, тримали худобу і птицю. Часом мені здається, що саме важка шахтарська праця під землею і розвинула в нас любов до фермерської праці.

У 2010 році, беручи участь в освітніх програмах Агентства регіонального розвитку «Донбас» я побував у Польщі. Побачив поля з каліфорнійської вербою і був вражений цим деревом. У ньому все приносить користь. Так з кори добувають природний анальгін, з тонких батогів плетуть кошики та меблі, товсті йдуть на паливо, листя рекультивують грунт. Дізнався про технології виробництва з неї паливних брикетів та пелет. Для паливних пелет характерно мале димоутворення. На відміну від звичайних дров вони не іскрять, не «стріляють», та й горять приблизно в 2 рази довше. Так як, пелети виготовляються з перемелених деревних відходів без будь-яких хімічних добавок і склеюючих речовин, то вони є екологічно чистими і ніяких шкідливих речовин при горінні не виділяють. Одним словом мрія оселилася в моєму серці.

Повертався на батьківщину з сумками повними саджанців каліфорнійською верби. Хоча був травень - час не дуже вдалий для висадки верби, все ж більшу частину вдалося зберегти. У 2011 році висадив ще партію саджанців. Поки верба росла, шукав обладнання та місцеві джерела сировини для виробництва. Ходив по державним установам, намагаючись оформити оренду землі. Спроби мої залишалися безрезультатними. Чиновники залишалися байдужі, односельці дивувалися, а деколи і намагалися нашкодити-підпалили посадку. Зараз все це позаду. Вдалося придбати верстат - гранулятор, підприємець Малашенко Віталій Михайлович надав мені приміщення у своєму маслоцеху. Зараз іде відпрацювання технології виготовлення гранул. Всією сім'єю прораховували бізнес план. Тепер я впевнений в успіху. Вважаю, що факторами успіху будуть: висока рентабельність продукту (невисокі витрати на сировину і робочу силу), постійне зростання цін на енергоносії змусить ряд споживачів перейти на альтернативні, більш дешеві і екологічно чисті види палива; екологічність даного виду палива. У всій моїй діяльності мене підтримує сім'я, мої діти. Я впевнений, що моя мрія реалізується.

 

Ліліана Еларьянц

м. Жданівка 46 років, освіта вища технічна (магістр електромеханіки), секретар Жданівської міської ради

Моє життя тісно пов'язане з одним містом, в якому я хоч і не народилася, але виросла і живу - це Жданівка. Мої батьки приїхали сюди в 1965 році, коли місто було простим шахтним селищем, яких у Донбасі безліч. При виборі професії було зрозуміло, що спеціальність моя буде пов'язана, як у більшості жителів нашого регіону, з вуглевидобувною промисловістю. Закінчивши в 1983 році Зуєвський енергетичний технікум за спеціальністю «Релейний захист і автоматика енергосістем», я влаштувалася на роботу на шахту імені «60-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції», де пропрацювала ні багато ні мало 23 роки!

У 2006 році мене обрали депутатом Жданівка міської ради, я стала секретарем міської ради. Цю посаду і займаю, до цього дня. Заступивши на державну службу, я до всього придивлялася, вивчала, намагалася змінити виробничі стереотипи в управлінні. Я здобула вищу освіту (магістр електромеханіки) в Донбаському державному технічному університеті (м. Алчевськ) Підшукуючи «правильні» напрями та ефективні форми роботи, я довідалася про діяльність Агентства регіонального розвитку «Донбас». І почалося моє співробітництво з АРР. Заходи проекту Агентства, дали можливість подивитися на організацію діяльності на території новим поглядом. Відвідуючи один за іншим тренінги та семінари АРР, я побачила нові можливості для розвитку міста. Завдяки набутим навичкам виявлення лідерів серед громади, мені вдалося зібрати навколо себе однодумців, які зацікавлені у змінах на територіях. Ми навчилися створювати соціальні проекти, організували роботу інформаційного центру, встановили 20 інформаційних стендів для жителів міста. В ході діяльності проекту з 2010р. по 2012р. в місті зареєстровано 5 практичних територіальних співтовариств, більше 30 товариств співвласників багатоквартирних будинків, Громадська організація «Громада», діяльність яких спрямована на вирішення наявних проблем території.

Я і сама, не дивлячись на зайнятість, беру участь у створенні соціальних проектів, тому що хочу, щоб наше місто стало кращим, комфортнішим, щоб з нього не їхали люди, щоб він жив! Мої проекти були спрямовані на благоустрій дворів міста, забезпечення обладнанням дитячих і спортивних майданчиків, створення паркових зон, майданчиків для проведення урочистих заходів Моя діяльність була двічі відзначена на міському конкурсі «Визнання». Це заслуга не тільки моя, а й моїх однодумців, людей небайдужих, як і я, до долі нашого міста, стурбованих його майбутнім.

 

Тамара Ізюмова

м. Донецьк 62 роки, освіта вища, голова громадської організації «Першетравнева»

З першого дня проекту, я брала в ньому участь. Я брала участь в різнопланових навчальних програмах проекту: тренінгах, гуртках, семінарах. І чим більше інформації та практичних навичок мною купувалося, тим чіткіше вимальовувалося уявлення того, як мені хотілося б жити разом зі своїми рідними, які проекти хотілося б втілити в життя. Минуло два роки і, озираючись назад, можу підвести підсумки впливу проекту на моє життя і життя моїх близьких. Я вбирала знання, пропускала їх через себе, передавала отриману інформацію друзям, своїм близьким і знайомим, показувала мотиваційні фільми, якими супроводжувалися тренінги, семінари. Я сама стала професійно проводити тренінги, навчати різним навичкам, як дітей, так і дорослих. Люди отримували знання і транслювали їх далі. Дуже допомагали в цьому методичні посібники, видио та аудіоматеріали, розроблені фахівцями Агентства регіонального розвитку «Донбас». Я стала свого роду генератором, який змушував думати, змінюватися, працювати своє оточення. Так, Валерій Науменко, голова громадської організації «Батьківскій захист», був на моїх тренінгах з профілактики ВІЛ / СНІДу, і тепер сам проводить тренінги з цієї тематики та здорового способу життя, зі школярами та учнями профтехучилищ, використовуючи матеріали Агентства. Я обговорювала проблеми території, на якій живу, зі своїми знайомими: Тетяною Титаренко, Валентиною Мельченко, Наталією Дьяченко, Надією Марунич, запрошувала їх на тренінги в Агентство. І вони, пройшовши навчання, розробили свої соціальні проекти, які були фінансово підтримані і реалізовані на території нашого селища та місцевої школи. І в кожному з їх проектів, є й моя частка участі.

Мій чоловік і мої діти, раніше заперечували корисність тренінгів, не вірили в можливість вирішення проблем шляхом реалізації проекту, переглянули свої погляди і тепер все більший інтерес проявляють до проектної діяльності. Так мій молодший син - Володимир, за фахом програміст, разом зі своєю дружиною Оленою, прийняли рішення переїхати в село, залишивши добре оплачувану роботу, і зайнялися тепличним господарством, вирощуванням овочів і квітів. У їхніх починаннях їм активно допомагає мій старший син. Сусіди, після моєї тривалої роз'яснювальної роботи, нарешті об'єдналися для вирішення своїх проблем на території. Разом ми створили обслуговуючий кооператив «Іюньській промінь» і зайнялися благоустроєм своєї вулиці. На сьогодні вже зробили перші кроки: розчистили вулицю від сміття, розрівняли дорогу, спланували другий виїзд, отримали технічні умови для проведення газопроводу. Спільна праця сприяв згуртуванню. Ще хочу відзначити, що в людях з'явилося розуміння, що неосвіченими і роз'єднаними легше керувати.

Спілкуючись з великою кількістю людей на території, я прийшла до висновку: люди, які не дозволяють собі стати жертвами обставин, а використовують навіть найважчі ситуації, як поштовх до рішучих дії щодо виходу з кризи. Мобілізація внутрішніх ресурсів відкриває перед ними двері до нової, плідного життя. Ті, хто росте і розвивається всупереч труднощам, навчилися перетворювати evil в live. Проект Агентства залишився в минулому, але участь у ньому стало для мене і моєї родини трампліном до реалізації, як власних проектів, так і проектів, спрямованих на територію проживання, адже я хочу, щоб моя родина, мої онуки жили в безпечному, екологічно чистому і здоровому, в усіх відношеннях, співтоваристві.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 10
© 2015 ARD. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна . Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL .
Компания www.wvfloor.ru предлагает очень низкие цены на плинтуса напольные в СПБ. . Магазин https://vapebomb.ru предлагает скидки на ароматизаторы для электронных сигарет.